Sunroof bakımı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

Araçlarımıza değer katan ve konforlu yolculuklar yapmamızı sağlayan Sunroof’lar birçok mekanik ve elektronik parçadan meydana gelmektedir. Her ne kadar bakıma ihtiyacı yok gibi gözüksede, aslında Sunroofların’da bakıma ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Peki Sunrooflarımıza yapılması gereken bakımlar nelerdir? Sizler için bunları listeledik ve araçlarınızın Sunroof ömrünü uzatacak bakım önerilerimizi bu blog altında yayınladık.

Kızak Temizliğine Dikkat Edin!

Sunroof camları kızaklar üzerinde haraket ederek açılır ve kapanırlar. Bu kızaklar zamanla toz, kir veya kurumuş ağaç yaprakları gibi dış etkenlerden dolayı dolar ve bu durumdan dolayı sunroof işlevini tam olarak yerine getiremez. Bu durumun önüne geçmek için öncelikle araç temizliğimizi her yaptığımızda kızakların içinin de dolu olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir, eğer herhangi bir durumdan dolayı sunroof kızakları dolmuş ise dikkatlice bu alanlar elektrikli süpürge veya diş fırçası gibi ince bir fırça ile temizlenerek kızak yollarının açılması gerekir.

Sunroof Yağlama İşlemi

Sunroof ayaklarının daha rahat ve hızlı haraket edebilmesi için, silinen ve temizlenen sunroof kızaklarının yağlanması da son derece önemli bir işlemdir. Bu işlem ile sunroof motorunuz daha rahat çalışacak ve sunroof ayakları ile sunroof kızakları arasındaki sürtünme minimuma düşecektir. Özel olarak satılan sunroof yağlarından alarak bu kızakları yağlayabilir ve ileride oluşması muhtemel sorunların önüne uygun fiyatlarla geçebilirsiniz.

SunroofTamirServisi.com olarak özel sunroof yağları satışı yapmaktayız. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

Sunroof Motor Bakımı 

Sunroof motor bakımı ne yazık ki bu işten anlamayan yapabileceği kolay bir işlem değildir. Sunroof motor bakımının yılda en az 1 defa yapılması, gerekirse motorun yağlanması gerekmektedir. Bu işlem için Sunroof Tamir & Servisi olarak profesyonel ve uygun fiyatlara hizmet vermekteyiz.

Sunroof bakımı nasıl yapılır sorunuzun cevabını umarız ki bu yazımızda almışsınızdır, daha fazla bilgi ve detay için web sitemizi takip etmeyi unutmayın.


Sunroof tamir ve servisi olarak siz değerli müşterilerimize en uygun fiyatlarla en profesyonel ve en kapsamlı sunroof tamir hizmeti sunmaktayız. Uzun yılların tecrübesi ile tüm marka ve modeldeki araçlarınızın sunroof bakım, tamir ve servis ihtiyaçlarınızı gideriyor, garantili olarak hizmet veriyoruz. Haftanın 6 günü bizlere ulaşabilir, dilediğiniz zaman gelerek sunroof tamir ve bakım ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerimiz aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

Telefon Numaramız: 0538 360 36 96

Whatsapp Hattımız: 0538 360 36 96

Adresimiz: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi,
8.Blok, No:22 İkitelli – Başakşehir / İstanbul